H97-PRO GAMER dla graczy od ASUS’a.

H97-PRO  Nie od dziś wiadomo, że gracze to zdecydowanie wymagający klient, który zwraca uwagę nie tylko na cenę i technologię, ale również na wydajność. Płyta główna jest zatem kluczem nie tylko do działania, ale przede wszystkim do poprawnego funkcjonowania gry. ASUS od bardzo wielu lat zachwyca nas nie tylko innowacyjnymi rozwiązaniami ap ropo laptopów, ale również częściami komputerowymi, które przygotowywane są pod bardzo różnych klientów. Tym razem ASUS proponuje nam płytę główną o nazwie H97-PRO GAMER, który jest tanim rozwiązaniem przygotowanym dla procesorów Intel Haswell i Haswell Refresh. To zatem idealna propozycja dla graczy, którzy wymagają czegoś więcej za minimum kosztów.

Nowa propozycja ma format ATX i skomponowana jest w bardzo ciekawych barwach ? czerwieni oraz czerni. Dla procesora producent udostępnił gniazdo LGA 1150. Zasilanie z kolei pochodzi od 8-fazowej sekcji z dwoma potężnymi radiatorami. Dlaczego to takie ważne? Dzięki takiej konstrukcji użytkownik ma możliwość na podkręcenie wybranych układów. Potem mamy cztery banki które obsługują 2-kanałowe bloki pamięci DDR3-1600. Mamy zatem do czynienia z nowoczesną propozycją dla nowych gier o których zresztą niedługo powiemy.

Rozszerzenia do karty możemy montować na złączu PCI-Express 3.0 x16, PCI-Express 2.0 x16 (x4), PCI-Express 2.0 x1 oraz PCI. Dalej mamy chipset Intel H97 podłączony do czterech gniazd SATA 6 Gb/s, złącze SATA Express i na koniec złącze M.2. Propozycja na pewno sprawdzi się w rękach doświadczonego gracza. Do płyty doskonale pasuje karta dźwiękowa SupremeFX posiadająca wzmacniacz słuchawkowy i kondensatory ELNA. Gigabitowa karta sieciowa Intel, oparta na technologii optymalizującej ruch sieciowy GameFirst II.

Co do dokładnej specyfikacji, wygląda ona dokładnie tak:

format płyty głównej: ATX

rodzaj podstawki: LGA 1150

chipset: Intel H97

pamięć RAM: 4x DDR3 8 GB 1600 MHz

rozszerzenia: PCI-Express 3.0 x16, PCI-Express 2.0 x16, 2x PCI-Express 2.0 x1, 3x PCI

dyski i napędy: 4x SATA 6 Gb/s, SATA Express, M.2

złącza (z tyłu): port PS/2, dwa porty USB 2.0, cztery porty USB 3.0, VGA, DVI, HDMI, złącze RJ45 gigabitowej karty sieciowej, złącza audio 8-kanałowej karty dźwiękowej SupremeFX

ASUS zapowiedział premierę płyty na lipiec, jeśli chodzi o rynek europejski. Koszt to około 109 euro. Nie jest to zatem propozycja wygórowana, a raczej normalna. Dla graczy, którzy cenią wysokiej jakości działanie, niezależnie od specyfikacji wybranej gry.