Radeon R7 265 na naszym celowniku.

radeonNowoczesne urządzenie, posiadające bardzo wiele plusów. Przede wszystkim jest to urządzenie bardzo tanie i zdecydowanie szybsze niż GeForce GTX 650 Ti BOOST. Działa po cichu, jest wydajnie chłodzony i posiadana mnóstwo możliwości. Kolejnym plusem jest prąd, którego Radeon pobiera naprawdę niewielką ilość. Minusem jest jedynie brak TrueAudio. Na premierę musimy jeszcze jednak trochę poczekać. Najnowsza seria akceleratorów serii GeForce GTX 750, która opiera się a Maxwell’u jest bardzo wielką niespodzianką dla wszystkich komputerowców. Zobaczmy zatem czym dokładnie może zaskoczyć producent. Cenowa różnica między R7 260X i R7 270 wynosi około 250 złotych.

Nie jest to zatem dużo, ale co z dokładnymi parametrami?
Konkurencja GeForce GTX 650 Ti BOOST wydaje się strzałem w dziesiątkę. Propozycja na pewno trafi do wymagających graczy, którzy stawiają na cenę oraz wydajność karty. Jest to duża konkurencja dla znacznie droższych kart graficznych, które mają nieco wyższe parametry. Mamy minimalnie mniejsze, za zdecydowanie niższą cenę. Ceny modeli takich jak GeForce GTX 660 i Radeon HD 7850 wynoszą obecnie około 700 złotych. Model Radeon R7 265 bardzo dobrze się sprawdza i podniósł poprzeczkę nieco wyżej, jeśli chodzi o ten pułap cenowy.
Radeon R7 265 to szósta i jednocześnie najlepsza propozycja jeśli chodzi o serię R7. Czym przewyższa swoich braci? Na pewno tak zwaną architekturą, która nosi nazwę GPU oraz parametrami o jakie zadbał producent urządzenia. Karta posiada rdzeń jakim jest Pitcairn Pro, który ma swoje korzenie w Radeon HD 7850.

Posiada również 1024 procesory strumieniowe, 64 teksturujące jednostki i 32 jednostki resteryzujące. Karta wyposażona jest również 256 bitową magistralę pamięci operacyjnej.
Bardzo ważny jest szczegół dotyczący poboru prądu ? nowoczesny model, według producenta ma pozwalać na niemałe oszczędności. Mamy jedno złącze zasilające 6-pin, a sam producent podaje, że TDP wynosi 150 W. Wielu testerów porównuje nowego Radeona do innych, wcześniejszych modeli, a także innych producentów. Cenowo wygląda to tak Radeon R7 265 to koszt 559 złotych, z kolei modele takie jak Radeon R7 260X ? 450 złotych, Radeon R7 270 ? 690 złotych, GeForce GTX 650 Ti ? 450 złotych. Warto się dokładnie przyjrzeć tego rodzaju propozycjom, które przypadną do gustu graczom i nie tylko. Zobaczmy zatem jak wygląda tego rodzaju rozwiązanie.

Na filmie możesz zobaczyć porównanie z kartą navidia